Magnetix Kullanım Alanları

SANAYİ TİPİ

Doğal bir kireç önleyici olan MAGNETİX Manyetik Kireç Önleyici cihazlar; içinde bulunan Avrupa N52 Neodium mıknatısları sayesinde manyetik alan yaratarak sudaki kristal yapı değişikliğini sağlar, suda ağırlıklı olarak bulunan iğneli yapıdaki kalsit kristallerini, aragonit dediğimiz yuvarlaksı iğnesiz, uçsuz yapıya dönüştürerek kirecin olumsuz etkilerini yok eder.
BAKIM – FİTRE DEĞİŞİMİ GİBİ MAALİYETLERİ YOKTUR!

Soğutma Kulelerinde ve Soğutma Sistemlerinde (Çiller'de) Magnetix Manyetik Kireç Önleyici Kullanımı

Plastik veya metal enjeksiyon ve ekstüzyon makinaları v.b. yerlerde ısıyı uzaklaştırmak için kullanılan suyun, soğutulmasında , soğutma kuleleri veya soğutma sistemlerinde (Çillerler ) kullanılır.

Dizel Lokomotif ve Gemilerde Magnetix Manyetik Kireç Önleyici Kullanımı

Motor yardımıyla çekilen su , sırasıyla yağ kulelerindeki ısınmış yağı soğutur, ardından hava kulelerine geçerek türbinden skavenç mahaline basılan havayı soğutur. Son olarak da tatlı su soğutma kulelerinde dolaşan tatlı suyu soğutarak , yeniden denize döker. Denizden gelen su , arıtılmadığından ısıya maruz kalan deniz suyu içindeki tuzlar, aynı kireç taşı gibi taşlaşıp sisteme zarar vermektedir.

Sterilizasyon Cihazlarında (Otoklavlarda) Magnetix Manyetik Kireç Önleyici Kullanımı

Hastanelerden kullanılan otoklav cihazları , açık devre buhar üreteçleri olup , en büyük sorunu sudaki kireçtir. Manyetik Kireç Önleyici ile Cihazlarınızı koruyabilir, Sudaki kirecin etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Belediye – Köy – Şehir İçme suyu Şebekelerinde Magnetix Manyetik Kireç Önleyici Kullanımı

Köy-Şehir su kaynağı olan pınarlar kilometrelerce uzaktadır. Bu hatlar , kireçten dolayı zarar görüp kullanılmaz hale gelir. Yeni boru ve kazı işlemleri gibi maliyetli işlemler , ülke ekonomimize ciddi zararlar vermektedir.
Hatta eskiden oluşmuş kireç taşlarını dahi , zamanla temizleyerek hattın tam kapasiteyle çalışmasını sağlayacaktır. Magnetix’in bakım sorunu olmadığı için , toprak altına da rahatça monte edebiliriz.